Kraków - Photo Gallery  
Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą, obecnie jest stolicą województwa małopolskiego, a także centralnym ośrodkiem metropolitalnym aglomeracji krakowskiej. W Krakowie znajdują się główne siedziby m.in.: Polskiej Akademii Umiejętności, Narodowego Centrum Nauki, Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego ... Kraków jest drugim, po Warszawie, największym w kraju rynkiem nowoczesnej powierzchni biurowej[21] a także jednym z kluczowych węzłów drogowych i kolejowych w Polsce.
 
   
Kraków od wielu lat jest najwspanialszą wizytówką naszego kraju. Tutaj właśnie zjeżdżają się turyści z całego świata, aby podziwiać wspaniałą architekturę, zobaczyć cenne historycznie miejsca oraz poczuć niesamowity klimat miasta. W Krakowie tkwi niebywały urok, który odkryć można o każdej porze roku. Niezależnie od tego czy miasto chcemy zwiedzić w ciągu dnia czy też pospacerować uliczkami Krakowa po zachodzie słońca, zawsze poddamy się aurze tajemniczości pięknego miasta. Z całą pewnością Kraków jest miastem, którego jako Polacy nie musimy się wstydzić.
krakow_foto_01 krakow_foto_02 krakow_foto_55 krakow_foto_03 krakow_foto_04 krakow_foto_05 krakow_foto_56 krakow_foto_06 krakow_foto_07 krakow_foto_57 krakow_foto_08 krakow_foto_09 krakow_foto_10 krakow_foto_11 krakow_foto_12
Planując wakacje większość z nas zwykle bierze pod uwagę tylko kilka opcji: wyjazd nad morze, w góry, nad jezioro lub za granicę. Wiele osób również zostaje w domu odkładając pieniądze na ważniejsze wydatki, jak np. remont mieszkania czy wyprawka szkolna dla dzieci. Tymczasem okazuje się, że niewielkim kosztem można spędzić całkiem udany urlop – i to jaki! Wiele miast w Polsce tylko czeka na turystów, głównie odwiedzane przez zagraniczne wycieczki pozostają niemalże w ukryciu dla wielu mieszkańców kraju. A to błąd. Miasta takie jak Kraków, Poznań czy Warszawa nie tylko zasługują na to, by do nich pojechać, ale też są ważnymi punktami, w których działo się wiele istotnych wydarzeń związanych z historią naszego kraju. Być może więc objazdowa wycieczka po najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej zasłużonych pod względem historycznym miastach Polski to właśnie idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a przy okazji poszerzenie swojej wiedzy na temat rodzimych miejsc.

Nie tylko okres wakacyjny jest idealnym czasem do tego, by urządzić sobie wycieczkę, czy to bliżej czy też dalej. Również każdy wolny weekend, a nawet dzień w ciągu tygodnia, jeśli jest wolny, z powodzeniem można przeznaczyć na atrakcyjny wyjazd. Nawet miejsca dobrze nam znane, zawsze są w stanie zaoferować coś nowego, tak jak na przykład Kraków. Nie bez powodu wciąż odwiedzany przez rzeszę turystów i to nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Oczywiście na mapie każdego turysty znaleźć się powinny główne atrakcje, które są wizytówką małopolskiej stolicy. Warto jednak pamiętać, że tutaj nie brak często nawet przez miejscowych niedocenianych zakamarków, które prezentują nie tylko architektoniczne smaczki, ale i ciekawą historię. Na taką wycieczkę wystarczy poświęcić jeden wolny dzień, choć im więcej wolnego czasu, tym więcej można zobaczyć, jednocześnie delektując się atmosferą samego miasta, jak i klimatem tajemniczych zakątków. Wycieczkę z powodzeniem można zorganizować we własnym zakresie, jak i korzystając z ofert wyjazdów zorganizowanych.
krakow_foto_43 krakow_foto_44 krakow_foto_45 krakow_foto_46 krakow_foto_47 krakow_foto_48 krakow_foto_28 krakow_foto_34 krakow_foto_27 krakow_foto_58 krakow_foto_59 krakow_foto_54 krakow_foto_13 krakow_foto_14 krakow_foto_15 krakow_foto_16 krakow_foto_18 krakow_foto_19 krakow_foto_20 krakow_foto_21 krakow_foto_22 krakow_foto_23 krakow_foto_24 krakow_foto_25 krakow_foto_26 krakow_foto_29 krakow_foto_35 krakow_foto_36 krakow_foto_37 krakow_foto_38 krakow_foto_39 krakow_foto_40 krakow_foto_41 krakow_foto_42 krakow_foto_53 krakow_foto_31 krakow_foto_49 krakow_foto_50 krakow_foto_32 krakow_foto_51 krakow_foto_33 krakow_foto_30 krakow_foto_52 krakow_foto_63 krakow_foto_60 krakow_foto_61 krakow_foto_62 krakow_foto_64 krakow_foto_65 krakow_foto_69 krakow_foto_73 krakow_foto_66 krakow_foto_67 krakow_foto_68 krakow_foto_70 krakow_foto_71 krakow_foto_72
Kraków – centrum turystyczne W Polsce jest wiele miast cieszących się dużą popularnością wśród turystów zagranicznych, jednak bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszy się stolica małopolski – Kraków. Jest to jedno z najstarszych, ale i najpiękniejszych polskich miast, na temat którego krąży wiele legend, przekazywanych z pokolenia na pokolenia i wciąż budzących równie wielkie zainteresowanie. Stałym punktem programu wśród turystów są niezwykłe zabytki w Krakowie, w dużej części powiązane z wspomnianymi legendami, ale także inne, bardzo szczególne dla Polski, posiadające status narodowy jak np. Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, czy Biblioteka Jagiellońska. Turystyka w Krakowie jest bardzo intensywna przez cały rok, bez względu na pogodę i porę roku. Miasto jest dobrze przygotowane na napływ turystów, ma doskonale zorganizowaną bazę miejsc noclegowych, sieci restauracji i innych punktów gastronomicznych zapewniają turystom całodobowy dostęp do dobrego jedzenia, nie brakuje też różnego rodzaju imprez kulturalno-rozrywkowych, które sprawiają że miasto żyje również nocą.